Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar

Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar

Bugün, piyano kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar konusu hakkında gerçekten çok uzun süreli tecrübelerimizden ve araştırma süreçlerimizden yararlandığımızın garantisini sizlere sunabilirim. Eğer Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar konusu hakkında bilgilendirme sağlamak istiyorsanız gerçekten çok doğru bir siteye geldiniz. Çünkü bu yazıyı okuduktan sonra Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Piyano-Çalarken-Yapılan-Büyük-Hatalar

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar
Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalarımız ve araştırmalarımız doğrultusunda detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar

Piyanoya yeni başlayan kişiler genellikle çok fazla hata yaparlar. Herşeyi yeni öğrendikleri ve her şeyi öğrenmek istedikleri için bazı durumlarda herşeyi doğru bir şekilde öğrenemezler ve bunun sonucunda ise müzisyenleri gerçekten kötü etkileyecek sonuçlar ortaya çıkar. Bunun olmasını hiç bir müzisyen adayı istemez işte bu yazının amacı da bu durumun önüne geçmektir. Dilerseniz piyano çalarken, yeni müzisyenlerin yaptığı en büyük hataları madde madde yazalım.

  • Piyano çalmaya yeni başlayan kişilerin yaptıkları hatalardan ilki yanlış oturma pozisyonudur. Piyano çalarken, normal sandalyede oturur gibi oturulmaz. Piyano çalarken hem parmaklarımızı hem de piyanonun pedallarını kullanabilmek için ayaklarımıızı kullandığımız için oturma pozisyonu gerçekten çok önemli bir faktördür. Eğer yanlış şekilde oturup, uzun süreler o şekilde yani yanlış oturma pozisyonunda piyano çalarsak, hem fiziksel olarak rahatsızlıklar hissedebiliriz hem de piyanoyu asla doğru bir şekilde çalamayız.
  • Bir diğer hata ise nota bilmeden çalmaya çalışmaktır. Tabi ki de nota bilmeden müzisyen olunabilir fakat işi profesyonellik derecesine taşımak istiyorsanız mutlaka nota bilmeli ve uygulayabilmelisiniz.
  • Piyano çalmaya yeni başlayan kişilerin yaptıkları hatalardan en büyüğü ise metronom kullanmamaktır. Metronom kullanmayan bir müzisyen, konuşabilen fakat konuşacağı dilin kurallarını bilemediği için hiç kimse ile anlaşamayan bir insan gibidir. Metronom, müzisyenin ritim kulağını ve yetisini geliştiren, çalışmalarını kuvvetlendiren ve öğrenilecek şeyin süresini kısaltmaya yardımcı olan bir şeydir. Eğer kendinizi hızlıca geliştirebilmek istiyorsanız mutlaka metronom kullanarak çalışmalısınız. Aynı zamanda metronom ritim duygusunu geliştirdiği için metronom kullanan bir insan, diğer müzisyenler ile rahatlıkla etkileşime geçebilir ve birlikte müzik yapabilir. Fakat metronom kullanmayan birisi, kendi başına bile doğru piyano çalamaz, başkaları ile hiç bir şekilde piyano çalamaz. Dolayısı ile metronom kullanmayan bir müzisyen, hata yapmaya ve ritimi öğrenememeye mahkumdur. 
  • Piyano çalmaya yeni başlayan kişilerin yaptıkları hatalardan bir başkası ise düzenli ve disiplinli çalışmamaktır. Eğer bir insan, bir konuda kendisini geliştirmek istiyor ise, mutlaka düzenli ve disiplinli çalışmalıdır. Dolayısı ile belirli aralıklar ile, düzenli süreçler dahilinde piyano çalmayı öğrenmeniz, sizin için çok yararlı olacaktır.

Bugün, piyano kursu İzmir temsilcisi olarak sizlere Piyano Çalarken Yapılan Büyük Hatalar konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Dediğimiz gibi Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek öğrencilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek öğrencilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek öğrencilerimize sunduğumuz eğitimlerimiz, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir.